Analiza Treści Wideo (VCA)

Analiza Treści Wideo (VCA) w kamerach Vivotek

Czasy, w których kamera służyła tylko do obserwacji należą już do przeszłości. Obecnie urządzenia monitorujące pozwalają nie tylko na rejestrację obrazu, ale również analizę różnych elementów otoczenia, do których należą:  zliczanie obiektów, osób, pojazdów, moment przekraczania wyznaczonej linii, detekcja ruchu, identyfikacja twarzy, kontrola przepustowości przejść i inne. Jedną z bardziej rozbudowanych funkcji analitycznych, w którą wyposażone są niektóre modele kamer Vivotek, jest inteligenta technologia analizy treści wideo (VCA).

Operator każdego systemu nadzoru wizyjnego nie jest w stanie utrzymać cały czas równego, wysokiego poziomu koncentracji, przez co niejedno niepożądane zdarzenie może pozostać niezauważone. Funkcjonalność inteligentnej analizy zawartości obrazu pozwala w sposób automatyczny wstępnie wyróżnić podejrzane zdarzenia i natychmiast zaalarmować operatora. Funkcja pozwala na natychmiastowe rozpoznanie kluczowych zdarzeń, szybkie ich wyświetlenie, jak i zapisanie w pamięci, co zapewnia późniejszy podgląd. Tego typu analityka zdecydowanie zwiększa bezpieczeństwo, a także podnosi efektywność działań marketingowych.

VIVOTEK rozszerzył funkcjonalność swoich kamer o nowe funkcje analityczne pozwalające na precyzyjną analizę treści wideo (VCA). Od dzisiaj nic nie umknie Twojej uwadze, gdy coś wydarzy się w obszarze, który Cię interesuje.

Analiza Treści Wideo w kamerach VIVOTEK (VCA Video Content Analysis) rozszerza listę funkcji wywołujących zdarzenie  o:

  • przekroczeniu linii (z określonych kierunków)
  • pozostaniu w danym obszarze przez określony czas
  • wejściu do strefy

Działanie detekcji przekroczenia linii, pozostania w danym obszarze czy wejścia do strefy, prezentują poniższe nagrania z poziomu interfejsu kamery. Po wywołaniu określonego zdarzenia — alarm może wywołać określoną reakcję przez system np. wysłać e-mail. Analityki treści wideo dostępne są w pakiecie VCA Standard.

Pakiet VCA dostępny jest dla następujących modeli kamer Vivotek:

Zobaczcie jak to działa w praktyce na naszych nagraniach!

1.Przebywanie w strefie przez określony czas

Alarm wywoływany jest wykryciem ruchu w określonej strefie, ustalonej indywidualnie przez administratora, co pozwala na ograniczenie liczby niepotrzebnych alarmów.

2. Przekroczenie linii

Funkcja detekcji przekroczenia przez obiekt zdefiniowanej linii czy wejścia w chroniony obszar pozwala szybko zauważyć niebezpieczną sytuację, np. przekroczenie linii bezpieczeństwa na peronie kolejowym.

3. Naruszenie strefy

 

Podobne wpisy