CYBERBEZPIECZEŃSTWO W KAMERACH VIVOTEK

Coraz częściej urządzenia sieciowe są poddawane tzw. cyberatakom. Cyberataki są działaniami prowadzonymi w przestrzeni wirtualnej, których celem jest przejęcie kontroli nad stronami internetowymi, zawartością skrzynek pocztowych lub baz danych instytucji, firmy, grup itp.

W związku z tym VIVOTEK nieustannie stara się przewidzieć i zminimalizować wszelkiego rodzaju luki w zabezpieczeniach swoich produktów.

Działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa cybernetycznego zostały wbudowane w cykl życia  produktów VIVOTEK, w tym ich rozwój, weryfikację, produkcję, dostawę i serwis. VIVOTEK stale ocenia i wzmacnia działania związane z cyberbezpieczeństwem, aby zapewnić klientom najwyższej jakości niezawodne produkty. Chociaż VIVOTEK nie może chronić standardowych protokołów sieciowych i usług przed cyberatakami, firma jest mocno zaangażowana w działania mające na celu ochronę jej produktów.

WSPÓŁPRACA W ZAKRESIE CYBERBEZPIECZEŃSTWA

Współpracując z wiodącymi w branży partnerami w zakresie oprogramowania z zakresu cyberbezpieczeństwa, VIVOTEK koncentruje się na tworzeniu produktów i oprogramowania zabezpieczającego sieć, zgodnych ze standardami branżowymi, jak również podejmuje inne działania zwiększające ochronę przed cyberatakami. Wybierając rozwiązania VIVOTEK, użytkownicy otrzymują nie tylko wysokiej jakości produkty, ale także znacznie bardziej bezpieczne środowisko pracy.

W związku z rosnącą obawą o cyberbezpieczeństwo z powodu ataków cybernetycznych w ciągu ostatnich lat, branża wideomonitoringu IP zaczęła zwracać uwagę na ten temat, ponieważ kamery IP i NVR stały się idealnymi celami dla hakerów. VIVOTEK jest pierwszym na rynku producentem systemów nadzoru IP, który zapewnia oprogramowanie antywłamaniowe w kamerach sieciowych i urządzeniach NVR. Urządzenia IP VIVOTEK  mogą teraz wykrywać i blokować ataki typu brute force lub wszelkie  działania hakerskie. Ponadto dzięki automatycznej aktualizacji wzorca wirusów ryzyko pojawienia się nowych luk w zabezpieczeniach można znacznie zmniejszyć w krótkim czasie.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu VIVOTEK w zakresie wideomonitoringu IP i niekwestionowanej wiedzy firmy Trend Micro w zakresie cyberbezpieczeństwa, połączenie sił obu firm  zapewnia  użytkownikom jeszcze wyższy  poziom bezpieczeństwa sieci podczas użytkowania kamer sieciowych VIVOTEK i wzmacnia mechanizmy obronne w odpowiedzi na pojawiające się wyzwania związane z bezpieczeństwem Internetu.  Pierwsze produkty VIVOTEK ze zwiększonym  bezpieczeństwem  cybernetycznym zostały wprowadzone na rynek w I kwartale 2018.

ZARZĄDZANIE CYBERBEZPIECZEŃSTWEM

VIVOTEK stosuje najlepsze praktyki branżowe jeżeli chodzi o budowanie rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa,  począwszy od projektowania produktu i rozwoju oprogramowania, po testy i opinie innych firm:

 • Stosuje 10 najważniejszych wytycznych  Open Web Application Security Project (OWASP)  dla urządzeń IT, urządzeń mobilnych, i kodów internetowych.
 • Przeprowadza wewnętrzną rewizję kodu oprogramowania pod względem bezpieczeństwa.
 • Stosuje statyczne analizy kodu, aby zapewnić niezawodność oprogramowania i jakość kodu.
 • Współpracuje z Devcore, niezależnym doradcą ds. bezpieczeństwa przeglądu i rekomendacji, któremu zleca przeprowadzenie testów prewencyjnych.
 • Wdrożył politykę bezpieczeństwa dotyczącą luk w zabezpieczeniach i poradnik bezpieczeństwa.

RAPORT CYBERBEZPIECZEŃSTWA

Reaguj szybko!

WSPÓŁPRACA Z FIRMĄ TREND MICRO 

VIVOTEK to pierwszy na świecie producent i dostawca profesjonalnych rozwiązań z zakresu sieciowych systemów monitoringu wizyjnego CCTV IP, który współpracuje ze znaną na całym świecie firmą cybernetyczną Trend Micro. Dzięki kamerom sieciowym wyposażonym w oprogramowanie antywirusowe firmy Trend Micro, VIVOTEK zapewnia wysoki stopień bezpieczeństwa i solidny monitoring sieci aby zabezpieczyć mienie i chronić dane.

WIELOWARSTWOWA OCHRONA KAMER

 • Ochrona przed atakami typu “brute force” – gdy system wykryje atak typu “brute force” w oparciu o określoną liczbę nieudanych prób zalogowania, automatycznie aktywuje mechanizm obronny, który powoduje blokadę adresu IP i zabezpiecza przed kolejnymi próbami ataku.
 • Wykrywanie intruzów i zabezpieczenie – jeśli wykryte zostanie jakiekolwiek złośliwe oprogramowanie lub nieprawidłowe zachowanie, każda próba kontrolowania, dostępu do kontrowersyjnych stron internetowych lub jakiegokolwiek zachowania związanego z wtargnięciem, zostanie automatycznie zablokowana przez odpowiedni mechanizm bezpieczeństwa.
 • Natychmiastowa kontrola szkód – jeśli dojdzie do nieznanego ataku, system zdalnie zareaguje i przekaże wszystkie dane do zespołu ds. przeciwdziałania atakom, w celu analizy i szybkiego rozwiązania problemu, skutecznie zmniejszając rozprzestrzenianie się wewnętrznych infekcji i umożliwiając użytkownikom szybki powrót do pracy w bezpiecznym środowisk.

TREND MICRO SECURITY DLA KAMER DO MONITORINGU (TMIS-CAM)

PRODUKTY VIVOTEK WSPIERANE PRZEZ FIRMĘ TREND MICRO

ZABEZPIECZ SIĘ PRZED CYBERATAKIEM

Aby zwiększyć bezpieczeństwo sieci, zachęcamy użytkowników do lepszego zrozumienia zagrożeń i zastosowania zalecanych rozwiązań w celu zmniejszenia ich podatności na ataki cybernetyczne:

 • Użyj silnego hasła (nigdy nie używaj domyślnego hasła).
 • Pobierz najnowszy firmware, aby naprawić błędy i luki.
 • Postępuj zgodnie z zasadami VIVOTEK,  aby dowiedzieć się, jak zarządzać lukami w zabezpieczeniach i reagować na nie.
 • Wykorzystaj Przewodnik Zabezpieczenia Sieci VIVOTEK, aby zabezpieczyć prostą lub złożoną infrastrukturę przedsiębiorstwa
 • Skorzystaj z porad dotyczących bezpieczeństwa, aby zmniejszyć ryzyko powstania luk w zabezpieczeniach.

 

Więcej informacji na stronie producenta: https://www.vivotek.com/website/support/cybersecurity/

Podobne wpisy