DeepSearch

DeepSearch

DeepSearch, to technologia, która jest zaimplementowana do nowoczesnych rejestratorów z oznaczeniem CORE+AI, rejestratorów serii NR z oprogramowaniem Vast Security Station, oraz oprogramowania VSS w wersji Standard i Professional.

Rejestratory z CORE+AI z obsługą DeepSearch

Z technologii Deep Search można skorzystać również w oprogramowaniu firm trzecich takich jak Milestone. Wystarczy zainstalować darmowy dodatek do oprogramowania.

Deep Search wykorzystuje sztuczną inteligencję do szybszego wyszukiwania. Składa się z trzech głównych funkcji: wyszukiwania atrybutów, wyszukiwania scen i ponownego wyszukiwania. Nie polegając już na przewijaniu materiału wideo klatka po klatce.

Vision Object Analytics a DeepSearch

Do prawidłowego działania funkcji DeepSearch wymagane są odpowiednie kamery marki VIVOTEK. Pobierają one metadane ze sceny, co umożliwia to inteligentne wyszukiwanie. Do tych danych należą: kolor obiektu, zapisana ścieżka intruza oraz atrybuty, takie jak: czapka, torebka, plecak. Deep Search zapewnia inteligentniejsze, szybsze i łatwiejsze zapytania, które wymagają mniej wysiłku.

Zapis ścieżki intruza

Dzięki zapisanej ścieżce możliwe jest prześledzenie obiektu, gdzie się poruszał, bez konieczności przewijania materiału wideo.
Dodatkowo te metadane mogą zostać wykorzystane z mechanizmie DeepSearch, pozwalając jeszcze raz zastosować wyszukiwanie względem naruszenia strefy.
Funkcja dostępna większości kamer serii S i V.

 

Zbieranie atrybutów

Zbieranie atrybutów jest niezbędne do wyszukiwania materiału definiując konkretny atrybut (np. kolor).
Dzięki zastosowaniu funkcji wyszukiwania atrybutów w mechanizmie głębokiego wyszukiwania, operator potrafi namierzyć intruza w kilka sekund.
Funkcja dostępna w nowych kamerach serii S i najnowsze V (modele z oznaczeniem v3)

 

Kamery z Vision Object Analytics DeepSearch

Podobne wpisy