Kamera Fisheye z optyką panomorficzną – FE9391-EV

Kamera Fisheye z optyką panomorficzną!

VIVOTEK FE9391-EV to tzw. fisheye z oświetlaczem IR, model z nowej generacji kamer oferujący obsługę kompresji H.265. Kamera została wyposażona w specjalnie dobrany 12MP przetwornik z optyką panamorficzną, co gwarantuje doskonałą jakość. Będący następcą swojego brata  FE8391-V, FE9391-EV został wyposażony w masę zaawansowanych i nowoczesnych technologii.

kamera fiheye

 

3DNR

Kamera FE9391-EV została wyposażona w mechaniczny filtr IR i technologię WDR Enhanced, dzięki czemu kamera zapewnia optymalną jakość obrazu i widoczność w warunkach wysokiego kontrastu, jak np. scena wejścia do budynku. Technologia redukcji szumów 3DNR umożliwia uchwycenie wyraźnego obrazu, bez zakłóceń nawet w słabym oświetleniu.

Smart IR drugiej generacji

W modelu tym zastosowano unowocześniony Smart IR II z systemem Adaptive IR. Specjalne diody IR, w które wyposażona jest kamera, mogą w tym modelu świecić razem lub oddzielnie, tym samym zapewniając najlepsze oświetlenie, dostosowane do sceny i panujących warunków oświetleniowych, jednocześnie eliminując miejsca prześwietlone, jak i obszary niedoświetlone.

Obudowa IP66

Model ten został wykonany z myślą o użytku w trudnych warunkach atmosferycznych. Obudowa kamery, dzięki  klasie szczelności IP66, jest odporna na wszelkie niekorzystne oddziaływania zjawisk pogodowych, takich jak silne opady deszczu, wysoka wilgotność czy kurz. Dodatkowo metalowa, wandaloodporna obudowa IK10 zapewnia urządzeniu ochronę przed jakimikolwiek aktami wandalizmu, uderzeniami czy próbami zniszczenia kamery.

Defog

Warto wspomnieć także o funkcji Defog, która wpływa na poprawę obrazu w czasie pojawienia się mgły lub dymu, także pozwala na uwydatnienie szczegółów obrazu w przypadku opadów deszczu czy śniegu.

Wbudowany mikrofon, będący również czujnikiem alarmowym

Istotnym elementem jest wbudowany mikrofon umożliwiający zapis dźwięku na odległość  do 5 metrów oraz zewnętrzne wyjście audio, a także funkcja Audio Detection. Dzięki temu możliwe jest uruchomienie alarmu i/lub rozpoczęcie nagrywania w momencie zarejestrowania niepokojącego dźwięku przekraczającego wskazany poziom.

Funkcja Tampering Detection

Kolejną tzw. inteligentną funkcją, podnoszącą bezpieczeństwo jest Tampering Detection, która powiadamia o wszelkiego rodzaju próbach związanych z naruszeniem kamery.  Dzięki temu kamera jest w stanie poinformować użytkownika o wszelkich incydentach jak na przykład  zasłonięcie lub zamalowanie obiektywu.

Analiza treści Wideo

FE9391-EV to jeden z pierwszych modeli umożliwiających dokonywanie zaawansowanej analizy treści wideo (VCA). Sprawia to, że kamera jest doskonałym narzędziem, które jest w stanie poinformować użytkownika o wystąpieniu interesującego go zdarzenia.
W modelu tym dostępna jest także funkcja wykrywania tłumu, ulepszona funkcja detekcji obiektów, a to z kolei ma wpływ na zmniejszenie ilości występowania tzw. fałszywych alarmów.

panaomorficzny obiektyw Panomorficzny obiektyw ImmerVision

ImmerVision jest światowym liderem w dziedzinie obrazowania panoramicznego. Wyjątkowa technologia Panomorph wykorzystuje soczewki Panomorph i algorytmy do przetwarzania obrazu. Soczewki Panomorph umożliwiają rejestrację obrazu 360° z wykorzystaniem dowolnej kamery. Algorytmy pozwalają nawigować wewnątrz obrazu panoramicznego oferując zbliżenia wolne od zniekształceń nawet na popularnych urządzeniach, takich jak komputery, telefony komórkowe, tablety lub inne systemy wbudowane tj. kamery, telewizory.
Dzięki wykorzystaniu najnowszego panomorficznego obiektywu kamera prezentuje szczegółowy obraz w widoku 360° bez tak zwanych martwych stref, przy montażu urządzenia  na suficie lub podłodze. Zastosowanie panomorficznego obiektywu, pozwala uzyskać znaczną poprawę obrazu, poprzez zmniejszenie zniekształceń przy krawędziach.

Optyka pantomograficzna należy do bardziej zaawansowanych niż tradycyjne obiektywy szerokokątne. Konstrukcja obiektywu ma
specjalnie modelowane soczewki, które dzięki odpowiednim „zakrzywieniom” mogą dostarczać obraz o wyższej szczegółowości (wykorzystują większą liczbę pikseli w danej strefie) w obszarze oddalonym od środka optycznego obiektywu. Obiektyw Panomorph w porównaniu z obiektywem fisheye, zapewnia zwiększoną rozdzielczość na obrzeżach (powiększenie) zwiększając rozmiar odległych obiektów, dzięki czemu nic nie umknie naszej uwadze.

obiektyw fiheye panomorficzy obiektyw obiektyw fiheye

Jako standard wideo 360° funkcja przeglądania obrazu pantomograficznego możliwa jest za pomocą większości urządzeń rejestrujących VMS/NVR/DVR.

Funkcje:

  • Widok całego obszaru z lotu ptaka
  • Widok panoramiczny 180°
  • Widok liniowy
  • Wiele wirtualnych ujęć z kamer z tego samego źródła wideo
  • Różne perspektywy widzenia: sufit (spojrzenie w dół), ściany (poziomo) i z podłogi (spojrzenie w górę).

Smart Stream II

Funkcja Smart Stream II pozwala dynamicznie zmieniać jakość obrazu w zależności od sceny. Większość systemów ma ograniczony zasób pamięci masowej czy przepustowości sieci, przez co administratorzy obniżają jakość nagrań. Z funkcją Smart Stream II nie jest to konieczne. Kamera automatycznie dobierze parametry danego obszaru obrazu do wcześniej skonfigurowanych ustawień, dzięki czemu ważne sceny zachowają wysoką jakość. Funkcji Smart Stream II można  używać, wykorzystując opcje tj. dynamiczna ramka kluczowa, czy  “smart codec”. H.265  (High Efficiency Video Coding) jest standardem kompresji wideo opracowanym jako następca H.264/MPEG-4 AVC (Advanced Video Coding). Jej zastosowanie w kamerach ip pozwala na zwiększenie kompresji danych bez strat w jakości obrazu, co odróżnia ją od poprzedniego standardu (H.264)

Dzięki zastosowaniu w kamerze technologii Smart Stream II i kompresji H.265 można przesyłać wysokiej jakości wideo nawet przy ograniczonej przepustowości łącza internetowego, a także zmniejszyć przestrzeń dyskową archiwum przy zachowaniu wysokiej jakości zapisu- nawet o 80%.

Zastosowanie

Dzięki tak ekstremalnie szerokiemu kątowi widzenia i solidnej obudowie, FE9391-EV nadaje się do szerokiego wachlarza zastosowań. Kamera może objąć swoim zasięgiem rozległy teren, zastępując tym samym nawet kilka tradycyjnych kamer i szczególnie polecana jest do wykorzystania w przypadku obserwacji ogromnych, otwartych jak i zamkniętych przestrzeni m.in. hali magazynowych i  produkcyjnych, centrów handlowych, parkingów, dworców, placów miejskich, skrzyżowań.

Karta katalogowa

Karta katalogowa FE9391-EV – pobierz

Podobne wpisy