Kamera multisensorowa 360° MA8391-ETV

Kamera panoramiczna 360°

Vivotek MA8391-ETV to najnowsza kamera multisensorowa w ofercie Vivotek. Kamera 360° zapewnia szczegółową oraz doskonałą jakość obrazu wysokiej rozdzielczości 12MP za pośrednictwem czterech niezależnych przetworników, z czego każdy został wyposażony w zmiennoogniskowy obiektyw z możliwością zdalnego ustawienia ostrości (funkcja Remote Focus). Dzięki temu, że przetworniki są niezależne od siebie, kamera może jednocześnie rejestrować obraz z czterech różnych regionów a tym samym jest w stanie zastąpić cztery pojedyncze urządzenia,  co ułatwia montaż, konfigurację i podnosi walory estetyczne instalacji.

MA8391-ETV

Kamera została wyposażona w mechaniczny filtr IR do zastosowań dzienno/nocnych oraz funkcję WDR Enhanced, dzięki czemu zapewnia optymalną jakość obrazu i widoczność w warunkach wysokiego kontrastu, jak np. scena wejścia do budynku.

Smart Stream II

Vivotek MA8391-ETV to również technologia Smart Stream II, dzięki której mamy możliwość zoptymalizować jakość obrazu na wybranych przez nas monitorowanych obszarach, a tym samym zapewnić maksymalną efektywność wykorzystania pasma i zaoszczędzić nawet do 50% pasma kamery, co ma wpływ na przepustowość oraz długość dostępnego archiwum.

SNV

Kamera MA8391-ETV została wyposażona również w funkcję SNV (Supreme Night Visibility)- innowacyjne rozwiązanie VIVOTEK’a umożliwiające monitorowanie w kolorze w warunkach słabego oświetlenia. W praktyce włączanie funkcji IR jest wystarczające tylko przy niskim oświetleniu lub całkowitym braku oświetlenia, gdzie obraz wyświetlany jest tylko w postaci monochromatycznej. Nadal jednak nie stanowi to kompletnego rozwiązania w sytuacji, gdy kolor może być czynnikiem decydującym o sukcesie w przypadku identyfikacji szczegółów zdarzenia. Na przykład rysy twarzy, kolor włosów danej osoby, oczu, skóry czy ubrania. Efekt zachowania koloru w warunkach słabego oświetlenia po zastosowaniu SNV udało się osiągnąć poprzez włączenie zaawansowanych technologii przetwarzania i przechwytywania obrazu w słabym świetle.

… i 3DNR

to z kolei technologia redukcji szumów 3DNR umożliwia uchwycenie wyraźnego obrazu, bez zakłóceń (śnieżenia)  nawet w słabym oświetleniu.

Obudowa IP66 i IK10

Obudowa kamery, dzięki  klasie szczelności IP66, jest odporna na wszelkie niekorzystne oddziaływania zjawisk pogodowych, takich jak silne opady deszczu, wysoka wilgotność, wysokie wahania temperatury (-40°C do +50°C), czy kurz. Dodatkowo metalowa, wandaloodporna obudowa IK10 zapewnia urządzeniu ochronę przed jakimikolwiek aktami wandalizmu, uderzeniami czy próbami zniszczenia kamery.

Wbudowany mikrofon

Kamera ma także wbudowany mikrofon, który umożliwia zapis dźwięku na odległość nawet do 5m!  Urządzenie wyposażone jest także w funkcję Auto Detection, która umożliwia uruchomienie alarmu i/lub rozpoczęcie nagrywania w momencie zarejestrowania zdefiniowanego przez użytkownika poziomu dźwięku, przekraczającego poziom standardowy.

Zastosowanie

Każdy z czterech obiektywów został wyposażony w 3MP przetwornik, który umożliwia pracę w rozdzielczości 2048×1536 przy płynnej prędkości 7kl/s z możliwością regulowanego zbliżenia od 2.8 do 8 mm. Dzięki tak ekstremalnie szerokiemu kątowi widzenia 360°, kamera może objąć swoim zasięgiem rozległy teren, zastępując tym samym nawet kilka tradycyjnych kamer i szczególnie polecana jest do wykorzystania w przypadku obserwacji ogromnych, otwartych, jak i zamkniętych przestrzeni m.in. rozległe hale, stadiony, lotniska, garaże, parkingi, parki oraz centra handlowe.

Parametry podsumowanie

 • 12-Megapiseli całkowitej rozdzielczości
 • 4 niezależnie regulowane obiektywy
 • Zdalnie ustawiana ostrość
 • 7 klatek na sekundę w pełnej rozdzielczości (2048×1536) na jeden przetwornik
 • Mechaniczny IR dla pracy z oświetlaczami IR
 • Funkcja kompresji pasma Smart Stream II
 • Nocne widzenie w kolorze SNV (Supreme Night Visibility)
 • 3D redukcja szumów przy słabym oświetleniu
 • Wodo-odporność  IP66 i wytrzymałość mechaniczna  IK10
 • Rozszerzony zakres pracy w temperaturach -40°C ~ 55°C
 • Wbudowany mikrofon
 • Wbudowany slot kart do lokalnego lub buforowego zapisu MicroSD/SDHC/SDXC

Karta katalogowa

Pobierz kartę katalogową MA8391-ETV >>

Podobne wpisy