Kamera VC8201-M13. Model z głowicą CU8131 i CU8171

Vivotek VC8201-M13 to kolejna kamera typu split, w skład której wchodzą dwie głowice monitorujące oraz jednostka “spinająca” je razem. Oddzielna konstrukcja ułatwia montaż oraz pozwala znacznie zmniejszyć moduł kamery zachowując jego pełną funkcjonalność.

Kamera Vivotek
typu Split – VC8201-M13

Pierwszy moduł kamery….

CU8131 wyposażony jest 1MP przetwornik CMOS oraz technologię szerokiego zakresu dynamiki WDR Pro.  Technologia WDR Pro jest technologią bardziej zaawansowaną. Kamera wykonuje dwa zdjęcia (jedno z krótkim czasem naświetlania, drugie z długim). Zdjęcie z krótkim czasem naświetlania eksponuje miejsca prześwietlone, a z długim czasem naświetlania niedoświetlone. Procesor dzięki odpowiedniemu algorytmowi łączy obie klatki w taki sposób, by przedstawić całość w najlepszym ujęciu, na osobno złożonej klatce. Zakres obsługiwanej dynamiki tej technologii to — do 100 dB.

Drugi moduł kamery

CU8171 posiada obiektyw typu Fisheye – Rybie Oko oraz 5MP przetwornik CMOS, który dostarcza niespotykaną jakość obrazu oraz wyjątkową szczegółowość. Moduł CU8171 oferuje 180-stopniowy kąt widzenia (poziom, pion, przekątna),  co pozwala na uzyskanie imponującego 360-stopniowego panoramicznego obrazu (przy montażu np. na suficie lub podłodze).

Technologia

Kamera VC8201 wyposażona jest w kilka zaawansowanych technologii, dzięki czemu urządzenie doskonale sprawdza się w monitoringu wewnątrz pomieszczeń. VC8201 wspiera technologię 3DNR- funkcję redukcji szumów, poprawiającą jakość obrazu przy niskim natężeniu światła, dzięki czemu kamera świetnie radzi sobie w nocy. Na jej wyposażeniu nie zabrakło funkcji Tampering Detection, która polega na tym, że każda próba manipulacji przy obiektywie kamery jak zamalowanie, poruszenie lub zasłonięcie obiektywu spowoduje uruchomienie funkcji alarmowej, a w konsekwencji poinformuje administratora o zajściu.  Jak we wszystkich kamerach, tak i na tej, można uruchomić zapis lokalny na kartach Micro SD/SDHC/SDXC. Jedną z cech, którą posiada kamera są maski prywatności, dzięki którym możliwe jest wyłączenie monitoringu dla części obszaru. Funkcja ta jest przydatna, gdy  pewne miejsca na monitorowanym obszarze nie powinny być nagrywane przez system, szczególnie obrazy, które nie są istotne dla celów ochrony danego miejsca. Kamera posiada 2 wejścia oraz 2 wyjścia cyfrowe. Istotnym elementem są także wbudowane mikrofony w obu kamerach. Urządzenie jest zasilane przez PoE zgodnie ze standardem IEEE 802.3af.

Zastosowanie

Kamera VC8201 doskonale sprawdza się w miejscach newralgicznych, gdzie dyskretność jest kluczowym czynnikiem, pozwala zachować komfort przebywania w danym miejscu. Kamera typu split znajdzie zastosowanie w takich miejscach jak: biura, sklepy, hotele (np. recepcja), ekskluzywne butiki, muzea, galerie sztuki, a nawet w pojazdach.

             

            

Zalety kamery

Vivotek VC8201 stanowi przykład innowacyjnego podejścia do nadzoru wideo, który oddziela moduł przetwarzania obrazu od samych kamer. Niezależny moduł kontroluje obsługę obrazu wideo w zakresie przechowywania danych, kompresji oraz współpracy urządzeń w sieci. Łączy ze sobą jedną lub dwie kamery. Rozwiązanie to niesie ze sobą wiele korzyści jak np. wspieranie dwóch różnych modeli kamer przy wykonaniu jednorazowej instalacji, a co za tym idzie – redukcja kosztów, prostota instalacji, większa elastyczność implementacji w stosunku do konwencjonalnych systemów, łatwość zmiany ulokowania kamer wraz z modułem przetwarzania.

Kamera posiada kilka zalet. Wśród nich można wymienić:

  • Kompaktowy kształt i design: niewielki rozmiar kamer sprawia, że można je łatwo wkomponować w infrastrukturę pomieszczenia, gdzie pozostają praktycznie niewidoczne.

  • Wsparcie dla 2 kamer: kamera kopułowa 1 Mpix + kamera hemisferyczna 5 Mpix
  • Moduły kamer przeznaczone do montażu w suficie podwieszanym
  • Zasilanie i przesyłanie danych za pomocą jednego przewodu (technologia PoE)
  • Łatwa instalacja oraz montaż
  • Możliwość nagrywania na kartę MicroSD
  • Wbudowane mikrofony w obu kamerach
  • Połączenie kablem na odległość 5 lub 8 m

 

-Mniej kabli: każda z dwóch kamer podłączona jest do modułu kablem, który zapewnia zasilanie, transmisję wideo oraz audio z wbudowanych w kamerach mikrofonów.
-Większy zasięg: obie kamery mogą być oddalone od modułu na odległość do 8 m, co zwiększa zasięg monitorowanej sceny.

Wspieranie dwóch kamer przy wykonaniu jednorazowej instalacji, co przy zastosowaniu konwencjonalnego rozwiązania wymagałoby wykonania dwóch niezależnych instalacji, w znaczący sposób redukuje koszt i pozwala zaoszczędzić czas. Dodatkowo aparaty optyczne CU8131 i CU8171 wyposażone zostały w wygodny system mocowania bez użycia śrub.

Filmy

 

Karta katalogowa

Karta katalogowa VC8201 -> Pobierz

Podobne wpisy