Kamera Vivotek typu split VC8101

Vivotek VC8101 to 2MP (Full HD) kamera, w skład której wchodzą dwie głowice monitorujące (kamerowe)  oraz rdzeń systemu. Oddzielna konstrukcja ułatwia dyskretną zabudowę samej kamery, co pozwala znacznie zmniejszyć moduł kamery zachowując jego pełną funkcjonalność.

Kamera Vivotek
typu Split – VC8101

 

Pierwszy moduł kamery

CU8161-H (Pinhole) wyposażony jest 2MP przetwornik CMOS oraz technologię szerokiego zakresu dynamiki WDR Pro, który pozwala na profesjonalną korekcję prześwietlonych oraz zaciemnionych elementów sceny za pomocą której, świetnie radzi sobie z trudnymi warunkami oświetleniowymi.

Drugi moduł kamery

CU8163-H  wyposażony jest w obiektyw typu Fisheye – Rybie Oko a także 2 MP przetwornik CMOS, który dostarcza doskonałą jakość obrazu oraz wyjątkową szczegółowość. Moduł CU8163-H oferuje szeroki, bo 180° kąt widzenia, co pozwala na uzyskanie imponującego 360° panoramicznego obrazu (przy montażu np. na suficie lub podłodze).

 

Znalezione obrazy dla zapytania vc8101

Technologia

 Kamera Vivotek VC8101 wyposażona jest w szereg zaawansowanych funkcji takich jak:  Vivotek Smart Stream II, dzięki któremu jakość obrazu zdefiniowanego fragmentu sceny jest maksymalnie wyostrzona przy jednocześnie zoptymalizowanym użyciu pasma.  W połączeniu z kodowaniem H.264 możemy uzyskać redukcję pojemności zarejestrowanego obrazu nawet o 50%, zachowując pełną jakość 2 MP obrazu. VC8101 wspiera również technologię 3DNR- funkcję redukcji szumów, poprawiającą jakość obrazu przy niskim natężeniu światła, dzięki czemu kamera świetnie radzi sobie w nocy. Na jej wyposażeniu nie zabrakło funkcji Tampering Detection, która polega na tym, że każda próba manipulacji przy obiektywie kamery jak zamalowanie, poruszenie lub zasłonięcie obiektywu spowoduje uruchomienie funkcji alarmowej, a w konsekwencji poinformuje administratora o zajściu. Ponadto kamera obsługuje dwukierunkowe audio (full duplex).  Jak na wszystkich kamerach, tak i na tej, można uruchomić zapis lokalny na kartach MicroSD.

Zastosowanie

Kamera VC8101 doskonale sprawdza się w miejscach newralgicznych, gdzie dyskretność jest kluczowym czynnikiem, pozwala zachować komfort przebywania w danym miejscu. Są to takie miejsca jak: bramy wjazdowe, banki (np. bankomat), hotele (np.recepcja), instytucje publiczne (np.urząd miasta), czy ekskluzywne butiki. Warto zwrócić uwagę na to że konstrukcja kamery jest bardzo dyskretna, w maksymalnym stopniu zabezpiecza ją przed kradzieżą co sprawia, że ​​kamera jest także odpowiednia do zastosowań w środowiskach o wysokim stopniu bezpieczeństwa.

Zalety

Kamera posiada wiele zalet, jednak do głównych zaliczyć należy:
  • rozmiar
  • wybór obiektywu (Fisheye lub 2MP bullet)
  • zasilanie i przesyłanie danych za pomocą jednego przewodu (technologia PoE)
  • dostęp za pomocą aplikacji mobilnej iViewer
  • łatwy montaż
  • możliwość nagrywania na kartę MicroSD
  • obsługa audio (wejście na mikrofon)
  • wejścia/wyjścia cyfrowe

Karta katalogowa

Karta katalogowa VC8101 – pobierz >>

Zdjęcia kamery

Podobne wpisy