Kamery panoramiczne

Projektując system CCTV często można napotkać różne problemy. Najczęściej zdarza się, że optymalizacja cenowa instalacji i późniejszej eksploatacji zachęca do zastosowania ciekawych rozwiązań. Niewątpliwie takim rozwiązaniem jest zastosowanie kamery o szerokim kącie widzenia. Vivotek posiada w swojej ofercie kamery typu FishEye, oraz kamery panoramiczne z wyprostowanym obrazem finalnym. Składać się może z jednego, dwóch, lub więcej obiektywów. 

kamera panoramiczna a klasyczna kamera

Idealne zastosowanie dla kamer panoramicznych

Kamera panoramiczna Kamera 8MP z dwoma obiektywami potrafi zastąpić trzy tradycyjne kamery IP. Oferuje pokrycie obrazu stanowi 180 stopni, dodatkowo można uniknąć martwych stref.
Dzięki jednemu widokowi, możliwa jest obserwacja sceny bez konieczności zmiany widoku.
Widok z kamery panoramicznejNa tym zdjęciu widać dokładnie różnicę, pomiędzy trzema kamerami IP, a jedną kamerą panoramiczną. Dzięki czemu obserwacja tej sceny jest dużo wygodniejsza.

Mniejszcze koszty instalacji i konserwacji

Wybierając rozwiązanie do monitorowania szerszych powierzchni, warto rozważyć zakup takich kamer panoramicznych. Poza mniejszą liczbą punktów instalacyjnych i ilością okablowania i pracy przy montażu, warto zwrócić uwagę również na aspekt konserwacji i związanymi nią czynnościami, jak chociażby zamówienie zwyżki.

Koszt instalacji

Całkowity Koszt Instalacji (TCO)

Całkowity koszt instalacji, to nie tylko cena montażu. i konserwacji. Dodatkowo taka kamera zajmuje jedno miejsce licencyjne na serwerze zamiast trzech

nowa inteligentna kamera panoramiczna MS9390-EHV-v2

MS9390-EHV-v2

Nowy model kamery panoramiczny posiada łączną rozdzielczość 8MP, oraz jest wyposażona w zaawansowaną analitykę wideo. Potrafi ona między innymi wykryć osoby, które chodzą po parkingu bez celu lub naruszą daną strefę.
Dodatkowo kamera potrafi wykryć zabrany, lub pozostawiony przedmiot bez opieki.
Bardzo ważnym mechanizmem zawartym w urządzeniu jest Vision Object Analytics, który dostarcza dodatkowe informacje w postaci atrybutów, to metadane przechowujące kolor, płeć, czy rodzaj pojazdu. Kamera zapisuje również przebytą ścieszkę obserwowanego obiektu.

Kamera sprawdzi się idealnie w różnych scenariuszach z szerokim polem obserwacji, takim jak parking, stanowisko biletowe, różnego rodzaju bramy i hale.

poznaj więcej roziwązań kamer panoramicznych

W zależności od potrzeb, Vivotek przygotował rozwiązania, które są dostosowane do konkretnych wymagań. W ofercie znalazły się modele posiadające jeden, dwa, lub cztery obiektywy. Chodź najbardziej popularnym modelem jest MS9390-EHV-v2, to warto zwrócić uwagę również na inne produkty.

Rodzaje kamer panoramicznychParametry techniczne

Wybierz odpowiednie rozwiązanie dla siebie