Kamery Vivotek z serii FD9X65

Nowa seria kamer VIVOTEK FD9X65

Nowa seria to zawsze modele różniące się od siebie wyposażeniem, funkcjami i przeznaczeniem. Seria VIVOTEK 9X65 obejmuje trzy modele kamer 2 megapikselowych wyróżniające się nowoczesną technologią oraz wyposażeniem:  FD9165-HT, FD9365-HTV, FD9365-EHTV. Wszystkie kamery charakteryzują się kodowaniem H.265 i technologią Smart Stream III, pozwalając na oszczędność nawet do 90% zajętości pasma przy zachowaniu najwyższej jakości obrazu oraz wyjątkowej przepustowości.

VIVOTEK 9X65  to nowe sieciowe kamery kopułkowe, pozwalające uzyskać doskonałą jakość obrazu i wyjątkową przepustowość w rozdzielczości Full HD 1920×1080 z szybkością do 60 klatek na sekundę.

Smart IR drugiej generacji

Nowa seria VIVOTEK FD9X65 oferuje najlepszą technologię nadzoru nocnego. Funkcja Smart IR II zapewnia wyrazisty i idealnie oświetlony obraz w ciemnym otoczeniu. Gdy funkcja Smart IR jest włączona, kamera automatycznie reguluje natężenie światła podczerwieni (IR), aby uniknąć efektu prześwietlenia w trybie nocnym. Ta unikalna technologia eliminuje wcześniejsze problemy pojawiające się w kamerach IP wykorzystujących oświetlacze IR, w których obiekty znajdujące się blisko obiektywu były prześwietlone, co nie pozwalało na poprawną identyfikacje osób lub przedmiotów. Wszystkie trzy modele wyposażone zostały w promiennik podczerwieni efektywny aż do 50m! 

Smart Stream III + H.265

FD9X65 posiada również standard kompresji H.265, który zmniejsza rozmiary plików i zachowuje cenną przepustowość sieci. Tego typu kompresja sprawdza się przede wszystkim w miejscach, gdzie potrzebne jest ciągłe nagrywanie wideo, generujące dużą objętość nagrań np. w monitoringu skrzyżowań, przejazdów kolejowych, hal dworcowych lub gdzie obraz jest przesyłany poza lokalne miejsce monitoringu np.: w sieciach handlowych czy stacjach benzynowych. Najnowszy Smart Stream III, który w połączeniu ze standardem kompresji H.265  umożliwia redukcję pojemności danych na urządzeniu rejestrującym oraz użycia pasma nawet o 90%.

WDR PRO II

W kamerach zaimplementowana została także innowacyjna funkcja:  WDR Pro II (zwiększony zakres dynamiki, aż do 140dB). Funkcja WDR PRO II  to nic innego jak zaawansowana wersja WDR Pro. Działa ona poprzez przechwytywaniu czterech alternatywnych klatek za pomocą czterech różnych czasów ekspozycji. Cztery klatki przedstawiają alternatywne dane odpowiednio od najciemniejszych do najjaśniejszych obszarów sceny. Również i tutaj specjalny procesor ISP wykorzystuje skomplikowany algorytm płynnie łącząc optymalne części tych czterech uzupełniających klatek tworząc złożoną ramkę, która zachowuje najlepsze szczegóły sceny.

SNV II

Urządzenia zostały także wyposażone w funkcję SNV (Supreme Night Visibility), technologia umożliwiająca monitorowanie w kolorze w warunkach słabego oświetlenia. W praktyce włączanie funkcji IR jest wystarczające tylko przy niskim oświetleniu lub całkowitym braku oświetlenia, gdzie obraz wyświetlany jest tylko w postaci monochromatycznej. Nadal jednak nie stanowi to kompletnego rozwiązania w sytuacji, gdy kolor może być czynnikiem decydującym o sukcesie w przypadku identyfikacji szczegółów zdarzenia. Na przykład rysy twarzy, kolor włosów danej osoby, oczu, skóry czy ubrania. Efekt zachowania koloru w warunkach słabego oświetlenia po zastosowaniu SNV udało się osiągnąć poprzez włączenie zaawansowanych technologii przetwarzania i przechwytywania obrazu w słabym świetle.

3DNR

Technologia redukcji szumów 3DNR umożliwia uchwycenie wyraźnego obrazu, bez zakłóceń (śnieżenia) nawet w słabym oświetleniu.

PIR

Seria FDX65 została wyposażona również w czujnik PIR do jeszcze bardziej skrupulatnego wykrywania ruchu, aby monitorowany obiekt był bezpieczny w każdej chwili.

Remote Focus i obiektyw typu P-iris

Na uwagę również zasługuje zastosowanie funkcji Remote Focus oraz obiektyw typu P-Iris – ustawienie idealnego obrazu jest bardzo łatwe  i nie wymaga ciągłego manualnego przestawiania obiektywu. Funkcja pozwalająca na wykonywanie zbliżenia oraz regulacji ostrości za pomocą interfejsu przeglądarki, w kamerach wyposażonych w obiektywy wykorzystujące silniki krokowe.

Wbudowany mikrofon

Kamery posiadają ponadto wbudowany mikrofon, umożliwiający zapis dźwięku na odległość nawet do 5 m a także głośnik do dwukierunkowej komunikacji audio.

Szczelna obudowa

Ponadto model FD9365-HTV został wyposażony w solidną obudowę, wykonaną zgodnie z normą IK10, a jej szczelność przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi gwarantuje norma IP66.

i praca w szerokim zakresie temperatur…

Model FD9365-EHTV poza wszystkimi wyżej wymienionymi funkcjami i zaimpletowanymi technologami, posiada bardzo szeroki zakres temperatur pracy (-50°C ~ 50°C),  co dodatkowo zwiększa wydajność i niezawodność tej kamery zarówno przy pogodach bardzo ciepłych latem jak i bardzo zimnych podczas zimy.

Karty katalogowe

FD9165-HT -> pobierz

FD9365-HTV -> pobierz

FD9365-EHTV -> pobierz

 

Podobne wpisy