Liczenie osób

Kamera VIVOTEK SC9133-RTL

Kamera licząca wyposażona jest w najnowszą technologię wykrywania i klasyfikacji osób AI Deep Learning z dokładnością do 99%. Klasyfikacja klientów oparta na sztucznej inteligencji jednocześnie zlicza osoby i rozróżnia typy obiektów. Dzięki temu zliczane będą tylko osoby, co ogranicza liczbę fałszywych wykrywań.

Najważniejsze cechy

  • Dokładność liczenia osób: do 99%
  • Możliwość klasyfikacji AI w trybie głębokiego uczenia
  • Kamera typu „rybie oko” z szerokim kątem widzenia zapewniającym lepszy zasięg
  • Szeroki zakres dynamiki dla wymagającego oświetlenia
  • Elastyczna wysokość montażu 1,9 do 10 m
  • Możliwość połączenia do 7 kamer
  • Możliwość pracy autonomicznej

Zobacz jak działa kamera

SC9133-RTL zbiera informacje, takie jak liczenie osób i śledzenie ścieżki osób. Informacje te poprawiają organizację układu sklepu, oceny promocji, planowania personelu i kontroli czasu obsługi. Zapewnia to właścicielom firm kluczowe wskaźniki umożliwiające skuteczne podejmowanie decyzji operacyjnych i zwiększanie zwrotu z inwestycji. Dorośli i dzieci, pojedyncze osoby lub grupy, można odróżnić od obiektów innych niż ludzie, takich jak wózki sklepowe i wózki dziecięce, zapewniając dokładną analizę liczenia, nawet w najbardziej ruchliwych i zatłoczonych porach roku.

Dedykowana wersja dla transportu

Kamera SC9133-RTL dedykowana jest dla szerokiego grona odbiorców. Kamera była projektowana do wykorzystania w branży handlowej.

Obok modelu SC913-RTL pojawił się model SC9133, który jest dedykowany do branży transportu publicznego. Kamera spełnia wszystkie niezbędne kryteria do zastosowania w transporcie kolejowym. Dzięki wszystkim niezbędnym certyfikatom może być stosowana w każdym pojeździe drogowym i szynowym.

Kamera SC9133 w pojeździe

Kamera licząca działa w momencie otwarcia drzwi. Przy zamkniętych drzwiach kamera przestaje liczyć osoby. Daje to wiarygodny wynik końcowy.

Detekcja zamknięcia drzwi

W momencie, gdzy pojazd nie ma możliwości wysłania sygnału do kamery liczącej o stanie drzwi, to można zastosować oznaczenie w postaci naklejki.
Kamera rozpoznaje położenia elementu, następnie uruchamia analizę wideo, w momencie otwarcia drzwi.

Takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić wejście alarmowe, które w tym scenariuszu najczęściej jest wykorzystane do przekazania pozycji drzwi.