Monitoring w handlu
retail

Monitoring w handlu

Monitoring w handlu​ pełni rolę bezpieczeństwa i optymalizacji procesów sprzedażowych. VIVOTEK oferuje inteligentne urządzenia brzegowe monitoringu z bardzo dokładnymi funkcjami analizy wideo, które mogą sprostać wymagającym potrzebom branży handlowej. Za pomocą rozwiązań VIVOTEK, możesz zbudować system lokalny, jak i wielooddziałowy, z centralizacją operacji w jednej i wielu lokalizacjach.

 

VIVOTEK oferuje inteligentne urządzenia brzegowe monitoringu z bardzo dokładnymi funkcjami analizy wideo, które mogą sprostać wymagającym potrzebom branży handlowej. Za pomocą rozwiązań VIVOTEK, możesz zbudować system lokalny, jak i wielooddziałowy, z centralizacją operacji w jednej i wielu lokalizacjach.

STREFY PARKINGOWE

Parking

Do monitoringu dużych powierzchni najlepiej sprawdzi się kamera, która posiada wysoką jakość obrazu i szeroki kąt widzenia. Dzięki zastosowaniu dwóch przetworników i połączenia obrazów w jeden materiał wideo, kamera MS9390-EHV–v2 stanowi idealne rozwiązanie do monitorowania parkingu.

Dodatkowo kamera jest wyposażona w zaawansowaną analitykę wideo, która potrafi między innymi wykryć osoby, które chodzą po parkingu bez celu.

W przestrzeni parkingowej idealnie sprawdzą się też inne kamery stałopozycyjne, również kamery obrotowe. 

Wejście do obiektu, a monitoring w handlu

Wejście

Jednym z najważniejszych miejsc w sklepie jest wejście. To tutaj pojawia się klient po raz pierwszy. Dodatkowo każdy klient musi przez nie przejść. Otwiera to dodatkowe możliwości systemu CCTV do dokładnej identyfikacji klienta, lub intruza. Wykorzystując kamerę serii CC mamy do dyspozycji kąt widzenia 180 stopniem,  dlatego żaden intruz nie uchroni się przed zarejestrowaniem go. 

Dodatkowo umieszczając ją na wysokości oczu, mamy pewność, że twarz intruza nie zostanie zasłonięta, np przez czapkę z daszkiem.

Często stosowanym rozwiązaniem  przy okolicach wejścia do obiektu, są kamery, które potrafią zliczyć osoby wchodzące do sklepu. Dzięki mechanizmowi liczenia osób wchodzących i wychodzących, kamera SC9133 -RTL posiada również możliwość sprawdzenia, ile jest osób w obiekcie.

Powierznia sklepu, dużym wyzwaniem w monitoring

Shop

Przy realizacji monitoringu w handlu, możliwości wykorzystania różnych rozwiązań są nieograniczone. 

W każdym sklepie aktualnie dominują kamery typu bullet, idealnie kiedy są niewielkich rozmiarów.  Mogą one skrywać dodatkowo różne zaawansowane funkcje, takie jak liczenie osób, detekcję zabrania przedmiotu, czy detekcję osoby, która zatrzymała się na dłużej w jednym miejscu.

Często tego typu kamery można spotkać przy kasach tradycyjnych i samoobsługowych. Po podłączeniu systemu do systemu kasowego, obok materiału wideo będą umieszczone dane z transakcji zakupowej.

Centrum monitoringu w handlu

Centrum monitoringu

Pojawienie się kolejnych sklepów w danej sieci, wymusza zbudowanie jednego spójnego, centralnego systemu monitoringu. Głównym założeniem jest dostęp do kamer z każdego sklepu, podzielony w sposób hierarchiczny.

Stosując oprogramowanie lub rejestrator marki VIVOTEK, można podłączyć do stacji CMS podstacje VSS PRO, lub rejestrator. Najczęściej, bez dodatkowej licencji, tym samym można uzyskać dostęp w stacji centralnej aż do 22400 kamer. Monitoring w handlu jest dzięki temu bardziej skuteczny.

Vast Security Station

System VSS

Niezawodne oprogramowanie VMS. Dzięki trzem różnym rodzajom licencji można dobrać rozwiązanie do potrzeb.

Rejestrator z systemem VSS PRO

Serwery NR

Gotowe serwery z zainstalowanym systemem VSS wraz z licencjami VSS PRO.

Core plus ai

Rejestratory

Idealne rozwiązanie do mniejszych systemów.