Healtcare

Monitoring w ochronie zdrowia

Ochrona zdrowia, to to branża która może kojarzyć się z placówkami takimi jak szpital. Jest to obiekt użyteczności publicznej, której najważniejszą funkcją placówki jest zapewnienie zdrowia i bezpieczeństwa pacjentom.
W takim obiekcie nie brakuje bardzo drogich urządzeń, które ratują życie. Mają one nie tylko dużą wartość materialną, bez nich ratowanie życia jest niemożliwe.
Niezwykle cenne dla intruza okazują się również produkty farmaceutyczne, które w nielegalny sposób mogą trafić na czarny rynek.
VIVOTEK zapewnia niezbędne narzędzia, aby materiał dowodowy był wysokiej jakości, utrzymany w bezpiecznym systemie, ale również dzięki dedykowanym funkcją, możliwe jest szybkie reagowanie na incydenty

Kontrola dostępu

Kontrola dostępu

VIVOTEK oprócz podstawowych produktów dozoru wizyjnego, posiada również dodatkowy asortyment, pozwalający tworzyć wyjątkowe systemy.

VAST Face gwarantuje, że dostęp do apteki mają wyłącznie zatwierdzeni farmaceuci i personel. Tabletu do rozpoznawania twarzy FT9361-R można używać do skanowania zarówno twarzy pracowników, jak i kart kontroli dostępu, co wymaga podwójnej autoryzacji.

Zaawansowana analityka wideo

Analiza wideo

Kamery przemysłowe posiadają oprócz zapisu materiału wideo, również szereg innych funkcji.
Jedną z najważniejszych dodatków, jest analiza wideo i generowanie alarmów, w celu szybkiej reakcji.

Do ekskuzowanych analityk wideo należy między innymi detekcja nieprawidłowego zaparkowania pojazdu. Szczególnie, gdy pojazd może utrudnić przejazd pojazdu uprzywilejowanego. Tym samym poprawę pracy personelu ochrony zdrowia.
Drugą analityką dedykowaną dla ochrony zdrowia jest detekcja z dwoma strefami, która informuje służby przed ominięciem recepcji. Ochrona zdrowia w takim obiekcie, to priorytet.

Rejestracja pracy karetek

Rozpoznawanie tablic rejestracyjnych

Jednym z najważniejszych wyzwań pracy takiego obiektu, jest szybka reakcja działąnia. Dotyczy to zaróno personelu samego obiektu, jak również obsługi karetki. Aby skutecznie można było kontrolować delegowanie karetek niezbędny jest system, który potrafi zidentyfikować, kiedy dany pojazd wjechał, lub opuścił placówkę. 
Idelnie w tym scenariuszu sprawdzi się kamera do rozpoznawania tablic rejestracyjnych.

VIVOTEK posiada w ofercie wiele modelów takich kamer. Jedną z nich jest nowy model IB9387-LPR-V2, w którym można wybrać odpowiednią wersję aplikacji ANPR(NeuralLabs, lub WAX ANPR) i oświetlenia(IR lub białe diody LED)

STREFA PARKINGOWA

Parking

Do monitoringu dużych powierzchni najlepiej sprawdzi się kamera, która posiada wysoką jakość obrazu i szeroki kąt widzenia. Dzięki zastosowaniu dwuch przetworników i połączenia obrazów w jeden materiał wideo, kamera MS9390-EHV–v2 stanowi idealne rozwiązanie do monitorowania parkingu.

Dodatkowo kamera jest wyposażona w zaawansowaną analitykę wideo, która potrafi między innymi wykryć osoby, które chodzą po parkingu bez celu.

W przestrzeni parkingowej idealnie sprawdzą się również inne kamery stałopozycyjne, jak również kamery obrotowe.

Centrum monitoringu

Scurity center

VIVOTEK w swojej ofercie posiada rejestratory od 4 kanałowych do 128 kanałów.
Dostęp do rejestratorów możliwy jest za pomocą nowoczesnej chmury VORTEX, jak również usługi VivoCloud.

Dla dużych obiektów, lub grupy obiektów, producent zaleca rozwiązanie oparte o system Vast Security System. Istnieje możliwość zakupu gotowego rozwiązania w postaci rejestratorów serii NR, lub samodzielny dobór serwera opartego o system z rodziny Windows i zakup odpowiedniej licencji. Maksymalna liczba kamer w całym systemie to 22400 kamer.

Vast Security Station

System VSS

Niezawodne oprogramowanie VMS. Dzięki trzem różnym rodzajom licencji można dobrać rozwiązanie do potrzeb.

Rejestrator z systemem VSS PRO

Serwery NR

Gotowe serwery z zainstalowanym systemem VSS wraz z licencjami VSS PRO.

Core plus ai

Rejestratory

Idealne rozwiązanie do mniejszych systemów.