VivoCloud – bezpieczny monitoring przez internet

VIVOCloud to następca lubianej i cenionej przez użytkowników funkcji rejestratorów EZConnect. Dzięki VIVOCloud użytkownik zyskuje bezpłatne, bezpieczne i kompleksowe rozwiązanie do monitoringu w chmurze.

Użytkownicy, którzy do tej pory korzystali z funkcji EZConnect, w dalszym ciągu mają dostęp do tych samych usług, z tym, że teraz za pomocą funkcji VIVOCloud. Wystarczy zaktualizować aplikację do najnowszej wersji, a wówczas pojawią się dodatkowe, nowe funkcje, z których można korzystać.

Użytkownicy, którzy potrzebują sprawnego nadzoru w chmurze, mogą skonfigurować wszystko za pomocą aplikacji VIVOCloud, w tym ustawienia funkcji kamery, alarmów, powiadomień push, nagrywania harmonogramu i innych alertów.

Aplikacja VIVOCloud Surveillance usprawnia funkcje ​​nadzoru internetowego, czyniąc go łatwiej osiągalnym i bardziej inteligentnym niż kiedykolwiek wcześniej. Wystarczy zarejestrować konto użytkownika i połączyć odpowiednie urządzenia.

Użytkownicy mogą oglądać transmisje wideo na żywo i odtwarzać nagrane filmy za pomocą intuicyjnego interfejsu w dowolnym czasie i miejscu. Dla przykładu funkcja Push Notification bezpośrednio wyświetla komunikaty ostrzegawcze na urządzeniu przenośnym. Informuje, gdy wystąpią określone zdarzenia, takie jak np.: nietypowy ruch czy kradzież.  Ponadto użytkownicy mogą podzielić się strumieniem wideo z  4 innymi osobami, w celu jednoczesnego oglądania filmu z monitoringu.

Funkcja ta, doskonale sprawdza się w sklepach detalicznych i biurach, gdzie zależy nam na oglądaniu obrazu w czasie rzeczywistym, zapewniając tym samym maksymalny poziom bezpieczeństwa. Aplikacja VIVOCloud to mniejsza złożoność zadań związana z nadzorem, łatwiejsza instalacja i szybki dostęp do nagrań!

Łatwe zarządzanie systemem

VIVOCloud Surveillance gwarantuje łatwe połączenie wideo pomiędzy rejestratorem VIVOTEK NVR i kamerami VIVOTEK, zapewniając sprawne działanie. Dzięki serwerowi hostowanemu AWS, VIVOCloud Surveillance umożliwia bezpieczne i solidne połączenie między użytkownikami, a ich urządzeniami za pośrednictwem sieci na całym świecie. Użytkownicy nie muszą już konfigurować przekierowywania portów IP w routerze, ani ustawiać adresu DDNS dla urządzeń. Nawet jeśli nie znają adresu IP urządzenia, mogą po prostu wyszukać urządzenie lub zeskanować kod QR, aby nawiązać bezpośrednie połączenia między urządzeniami przenośnymi, NVR i kamerami.

Nie trzeba już udostępniać swojego konta, ani hasła innym osobom, wystarczy udostępnić swoje urządzenie za pomocą innego konta. Każde urządzenie może być współużytkowane z maksymalnie  4 różnymi kontami VIVOCloud, a tylko główne konto ma uprawnienia do konfigurowania.

Podsumowując aplikacja mobilna VIVOCloud to:

 • wsparcie pakietu VADP w  kamerach z serii VIVOTEK 66A, 67A, 69A
 • wsparcie konfiguracji kamery
 • nowy, intuicyjny interfejs użytkownika

Kluczowe cechy

 • kompresja H.265
 • wielokanałowy podgląd na żywo i pojedyncze odtwarzanie nagrań
 • możliwość szybkiego przewijania nagrań do przodu i do tyłu w celu odtwarzania
 • wybór wielu strumieni
 • obrót pionowy lub poziomy
 • opcja migawki
 • sterowanie PTZ
 • sterowanie PiP (obraz w obrazie)
 • prostowanie w kamerach obrazu do podglądu (1O / 1P / 1R)

 

Urządzenia mobilne

Nie trzeba już udostępniać swojego konta, ani hasła innym osobom.  Wystarczy udostępnić swoje urządzenie za pomocą innego konta. Każde urządzenie może być współużytkowane z maksymalnie 4 różnymi kontami VIVOCloud, a tylko główne konto ma uprawnienia do konfigurowania.

Aktywne powiadamianie

VIVOCloud może udostępnić interesujące nas komunikaty i przesłać alerty do urządzenia mobilnego. Bez względu na to gdziekolwiek jesteśmy, dowiemy się o danym wydarzeniu.

Konfiguracja kamery

Aplikacja VIVOCloud obsługuje funkcję konfiguracji kamery. Użytkownicy, którzy potrzebują stałego nadzoru w chmurze, mogą skonfigurować wszystko za pomocą aplikacji VIVOCloud, w tym ustawień aparatu, alarmów, powiadomień push, nagrywania harmonogramu i innych.

Odtwarzanie harmonogramu

Na osi czasu możemy wybrać konkretny czas odtwarzania. Wskaźnik danych na osi czasu może wskazywać, czy istnieją dane o zapisie, czy nie. Użytkownicy mogą też odtwarzać nagrane klipy z różną prędkością.

Fisheye Dewarp

W aplikacji mobilnej można również oglądać obraz w 360 °. Użytkownicy mogą wybierać  kamery typu Fisheye 1O, 1P, 1R i używać ePTZ do wyświetlania obrazu pod różnymi kątami.

Jeżeli akurat mamy problem z naszym urządzeniem mobilnym lub po prostu wolimy oglądać obraz na większym ekranie, dzięki  dodatkowemu, darmowemu portalowi VIVICloud jest to także możliwe. VIVOCloud zapewnia dostęp do tej usługi w dowolnej przeglądarce internetowej.

Podsumowując  portal VIVOCloud to:

– Udostępnienie urządzenia

– Harmonogram alarmów

– Zarządzanie urządzeniami

– Stan NVR

– Połączenie Internet Explorer 11

Kluczowe cechy

Połączenie jest bezpłatne dla Chrome, Firefox i obsługuje kompresję H.264

Połączenie  IE 11 i obsługuje kompresje  H.264, MJPEG

Fisheye Dewarp

Portal internetowy

Wystarczy zalogować się na swoim koncie VIVOCloud i można przeglądać zarejestrowany obraz za pośrednictwem Chrome (zalecane) lub Firefox w systemie Windows i Mac OS. VIVOCloud  obsługuje również IE 11 z zainstalowaną wtyczką.

Sprawdzanie stanu NVR

W razie potrzeby można zdalnie sprawdź stan NVR. Tym samym można uzyskać informacje o wykorzystanym procesorze, zużyciu pamięci, szybkości transferu dysków i przepustowości sieci.

Zarządzanie urządzeniami i udostępnianie

Na portalu nadzoru VIVOCloud, można teraz dodać, usunąć lub nawet udostępniać NVR innemu użytkownikowi.

Odtwarzania nagrań i alarm

VIVOCloud umożliwia aktualizację intuicyjnego interfejsu odtwarzania linii czasu. Wystarczy przeciągnąć lub kliknąć na osi czasu, lub ustawić określoną datę i godzinę, aby wyświetlić nagrany film.

Fisheye Dewarp

Fisheye Dewarp z kamery VIVOTEK można również wykonać na portalu VIVOCloud. Użytkownicy mogą wybierać kamery typu Fisheye 1O, 1P i / lub 1R, aby oglądać obraz  pod różnymi kątami.