VIVOTEK VAIR

Jak wiemy oświetlenie ma bardzo duże znaczenie dla jakości obrazu. Przy zmroku nawet sztuczne oświetlenie często nie jest wystarczające, aby zapewnić odpowiednią widoczność i jakość obrazu.

Dla zapewnienia jak najlepszego podglądu, nawet przy słabych warunkach oświetleniowych, VIVOTEK wykorzystał technologię VAIR.

W klasycznych rozwiązaniach oświetlacz kamer obrotowych stopniuje siłę oświetlenia przez zmianę siły świecenia oświetlacza. Na filmie możecie zobaczyć jaki to ma wpływ na jakość oświetlania dalszych i bliższych scen.

VIVOTEK VAIR to zaawansowane rozwiązanie zmiennoogniskowego oświetlacza podczerwieni, który pozwala dopasować siłę wiązki do odległości dzielącej urządzenie od obiektu, zapewniając tym samym dobrą jakość i czytelność obrazu. W zależności jak daleko “patrz” kamera tak oświetlacz odpowiednio ogniskuje wiązkę IR.

Wykorzystywanie tej zaawansowanej technologii daje wiele nowych możliwości w monitoringu miejskim,obserwacji obiektów w nocy i w pomieszczeniach nieoświetlonych haj rozległe hangary.

Kamery, które wykorzystują VAIR, świetnie sprawdzają się podczas imprez masowych, służbach straży granicznej oraz na lotniskach, rozległych placach i składowiskach, jako uzupełnienie środków ochrony.

Chciałbyś przetestować tą kamerę na swoim obiekcie, skontaktuj się z nami lub Partnerem VIVOTEK i umów się na prezentacje.

Podobne wpisy